При вивченні англійської чи не найбільшою проблемою є опанування нових слів. Багато хто неодноразово стикався із ситуацією, коли вчиш-вчиш слова, а за тиждень-два годі їх згадати. Або ж пробуєш висловитися англійською, а потрібні фрази не спадають на думку. Як же не тільки запам’ятати слова, а й навчитися ними активно послуговуватися і при цьому заощадити час? Розгляньмо 5 найпоширеніших помилок, що їх нерідко допускають ті, хто намагаються опанувати англійську мову.

 «Зазубрювання» слів

99% людей складають довгі списки слів з перекладом рідною мовою і намагаються вивчити їх напам’ять. Спосіб, начебто, дієвий, але не зовсім. По-перше, він не дає довготривалого ефекту. Згадайте свої шкільні чи студентські роки, коли перед іспитом ви втовкали собі в голову величезний обсяг інформації, але за якихось кілька тижнів майже все «успішно» забували. По-друге, таке механічне запам’ятовування жодним чином не сприяє використанню слів у мовленні. Річ у тім, що ми спілкуємося не словами, а реченнями, ба навіть текстами. Відтак, набагато корисніше спробувати усно чи письмово скласти речення зі словом, що його намагаєтесь вивчити. Не потрібно видумувати складні конструкції, просте речення з власного життєвого досвіду – ось надійний спосіб засвоїти нові слова.

Отже: слова набагато легше запам’ятати і простіше використовувати, якщо вивчати їх у контексті.

Нез’ясоване значення слова

Як дізнатися, що означає слово? Більшість поспішає зазирнути в Google чи словник, щоб знайти переклад. Найбільше неприємностей створює програма-перекладач, адже пропонує вам лише один варіант, тоді як насправді дуже мало слів мають однозначні відповідники в іншій мові. Звідси й беруться висловлювання, де слова вжито недоречно, що може призвести до непорозуміння у спілкуванні. Відтак, важливо з’ясовувати значення слова у конкретному висловлюванні. Для цього, крім перекладних словників, варто звертатися до тлумачних. Залежно від рівня, вам може стати у пригоді Learner’s Dictionary, English Dictionary, Advanced Learner’s Dictionary, які допоможуть розібратися зі змістом конкретної фрази.

Отже: Спершу з’ясуйте значення слова у контексті, а потім вивчайте саме слово.

Слова достатньо знати

Чи потрібно вивчати нові слова? Мабуть, ні в кого не виникне сумнів, що таки треба. Та що означає знати слово? Пасивне знання навіть величезного обсягу слів не дасть вам змоги вільно спілкуватися у повсякденні, написати ділового чи приватного листа. До того ж пасивний словниковий запас досить швидко стирається з пам’яті. Слова потрібно регулярно використовувати в живому мовленні, як усно, так і письмово. Що частіше ви повторюватимете фразу, то щоразу легше та швидше вона спадатиме на думку.

Отже: Спілкуйтесь частіше, повторюйте англійські вислови щодня – слова запам’ятаються без додаткових зусиль.

Що більше, то краще

Стереотипною є думка, що для швидшого опанування мови потрібно щодня вивчати кілька десятків нових слів. Однак кількість – далеко не завжди якість. Вам фізично забракне часу, аби надійно засвоїти словесний матеріал. До того ж великий обсяг швидше забувається. Краще ретельно опрацюйте 10-20 слів чи виразів і почніть їх систематично вживати у відповідному контексті.

Отже: Нараз учіть небагато, але намагайтесь частіше використовувати усі вивчені слова.

Вчити все підряд

Чимало людей намагається запам’ятати всі слова, які тільки їм трапляються. Це призводить, по-перше, до перевантаження новим матеріалом і, по-друге, до вивчення слів, які навряд чи колись стануть у пригоді. Навіть у рідній мові не кожен використовує такі терміни як «фюзеляж», «елерон» чи «закрилок». Тому варто зосередитися на темах, пов’язаних з вашою роботою, навчанням, особистими зацікавленнями. Так матимете додаткову мотивацію, яка спростить засвоєння нового. Щоб полегшити процес навчання, на курсах англійської мови відповідно до вашого рівня вам запропонують тематичні списки слів, які ви дійсно зможете використати у повсякденному спілкуванні.

Отже: Учіть те, що вас цікавить і те, що вам потрібно

Не допускайте помилок, вивчайте англійську ефективно!

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit